List…

…gdyby nas, młodych i ambitnych i ubogich, gminy obdzieliły darem od Polski w postaci kawałka nieużytku zdatnego na działkę budowlaną w gminnej DOLINIE KRZEMOWEJ by utrwalić więź z gminą urodzenia i młodości ? a może burmistrzowie i wójtowie corocznie zapraszać będą absolwentów ze swego terenu najpierw na osobiste spotkania, a potem do paltalkowej darmowej 500-osobowej sali konferencyjnej o nazwie swojej gminy lub powiatu na wiece mieszkańców, i nawet, i zwłaszcza też tych porozrzucanych za chlebem na całym globie ziemskim.

Moja Ojczyzna uczyniła mojego ojca właścicielem jej części przez sprzedanie mu jednej akcji NFI, a przez to do dzisiaj pazerny BZ WBK przysyła mu każdego roku nakaz zapłaty haraczu w postaci ok. 50 zł za przechowywanie akcji i przez to ten „bogacz” (mój ojciec) czuje się wykpiony i oszukany, ale patriotyczna powinność nakazuje mu nie pozbywania się tej cząstki Ojczyzny, na której zakpił i uwłaszczył Go premier W. Pawlak..

Moją akcję bez mojej zgody przywłaszczył sobie WBK za nie płacenie opłat za przechowanie – to może warto teraz odzyskać pozwem, albo pozwem zbiorowym tysięcy Polaków ? i przygarnąć wszystkich do KNP i SAMOOBRONY !!

A gdyby nas, młodych ambitnych i ubogich, a zwłaszcza wszystkich absolwentów z najlepszymi i dobrymi wynikami z matur i studiów, nasze gminy obdzieliły darem od Polski, w postaci kawałka nieużytku zdatnego na działkę budowlaną ? – obdarowany nie miałby prawa do jej sprzedaży i z prawem jedynie do zwrotu gminie .

Postawię tam namiot albo szałas, może na początek posadzę kilka drzewek i krzewów owocowych, może ogrodzę, a może wymyślę z dziewczyną projekt zieleni i zabudowy, może z dziewczyną zakopię kamień węgielny rodu ze spisanymi wyznaniami i dowodami naszej pierwszej wielkiej miłości w butelce po sangrii, a na grilla tam zaproszę rodzinę, bo może coś do kapelusza dorzucą , chociażby na domek gospodarczy z pokoikiem, kącikiem łazienkowym i daszkiem dla samochodu (a projekt domu przewidywać będzie łatwą rozbudowę – od domku gospodarczego w rezydencję z segmentem także kiedyś dla rodziców, a kiedyś także dla dorastających dzieci by rodzina stała się wielopokoleniowa), a może w miesiąc później już na swoim trawniku i przy własnym drzewku, ksiądz pobłogosławi nam, młodej parze.

Czy Gmina i Ojczyzna chce nas młodych przywiązać i przytulić jak swoje dzieci, i z emigracji przywoływać do powrotu? Czy chce dać nam szanse startu w działalność gospodarczą na swoim poletku?

Zaprosimy Was posłów „Prawa i Sprawiedliwości” za miasto, na nasze osiedle młodych i być może w „dolinę krzemową”- marzy mi się….. Każdej gminie myślącej o rozwoju to fundamentem jest młoda kadra – to w każdej gminie takie osiedle krzemowe można przygotować i dozbroić w infrastrukturę ….

A Wam Burmistrzom, Wójtom, Prezydentom – czy przydarzy się kiedyś utworzenie lub sprzyjanie jakiejś maleńkiej „krzemowej dolince” ? A może ona powstać przecież z tylko naszych szarych komórek !

OJCZYZNO – masz tyle nieużytków i nie bądź skąpa bezrozumnie. Daj nam skrawek ziemi zanim zagraniczni wykupią za bezcen ( przecież dla nich jest to prawie za darmo, albo za bezzwrotną pożyczkę z Deutsche Banku). Przestań rodziców trzymać na wieczystej dzierżawie lub w ogródkach działkowych też nie oddanych naszym rodzicom i dziadkom, bez głosu prawdziwego w spółdzielniach mieszkaniowych i bez głosu, bo zapędzonych (bez przetargu ) przez miejskich biurokratów do wspólnot zarządzanych przez dawnych urzędników ZGK-ów i ROM-ów. Ojczyzno – chociaż raz zacznij cudzoziemcom i Polakom-nieSłowianom sprzedawać w dzierżawę wieczystą albo dwudziestoletnią by bez prawa do zasiedzenia.

A może będzie nas trzy miliony w najbliższych latach i zrealizujemy Wasz SOLIDARNEJ POLSKI i POLSKI RAZEM i PiS-owski program budownictwa mieszkaniowego (wyśmiewany przez Michnika wraz z SLD, UD, PO i banksterów), a przecież wielu z nas, nawet na chwilowej zarobkowej emigracji za chlebem, będzie miało poczucie posiadania skrawka czekającej Ojczyzny, skrawka obdarzonego sentymentem i wizją planów, i dającego dowartościowanie dla zagubionego młodego człowieka, będącego kruszyną na rozstajach życia, na skraju tego globu, skrawka dającego bezpieczeństwo, bo miałby takie miejsce na Ziemi, do którego chce wrócić…

Przy tej okazji nam, najlepszym maturzystom i studentom, dajcie doping do rzetelnej nauki – może odmieni to szkołę i uczelnię, a przynajmniej uczniów i studentów. Każdy Naród zabiega i chłonie ( także obce ) młode talenty a Polska ( jak macocha ) się pozbywa wraz z kosztami wychowania i ich wykształcenia.

Zapraszam na wieczorne grupowe ( 25 osób ) rozmowy Polaków Słowian codziennie w skype od godziny 20.30 u: henryksw

W dowolnej wyszukiwarce wpisz słowo: skype,
zainstaluj ten darmowy program ,
zarejestruj się np. jako: Kowalska Anna Miejscowosc,
potwierdź w otrzymanym e-mailu swoje zarejestrowanie,
w okienku głównym skype klikaj w „Kontakty”, „Dodaj kontakt” , wpisz mój adres e-mail: hs421@wp.pl i lewym klawiszem uderz w moje zdjęcie to zostanę dodany do Twoich kontaktów,
potem na liście kontaktów dwa razy lewym klawiszem we mnie kliknij to porozmawiamy.

Natan, Sylwia i Henryk – kom. 601 42 44 90

Administrator: Każdy pisać może…